Zajęcia dodatkowe

W naszym żłobku wprowadzamy dzieci w świat j. Angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby j. Angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 1 godzinie i prowadzone są w formie zabawy.

Rytmika. Zajęcia muzyczno-ruchowe. Zajęcia polegają na stymulowaniu zmysłów równowagi, wzroku, słuchu i dotyku dzieci. Wykorzystujemy piosenki dla najmłodszych, muzykę relaksacyjną i odgłosy przyrody. Zabawy w takt muzyki sprzyjają również integracji maluszków w grupie.

Warsztaty plastyczne. Zajęcia i zabawy plastyczne dla dzieci mają wiele zalet. Są konieczne, ponieważ kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania i wykonywania innych czynności. Dzięki róźnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń.

Gry i zabawy z gimnastyką korekcyjną. Ruch odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju duchowym i emocjonalnym dzieci. Pomaga w odreagowaniu napięć, poprawia zdrowie fizyczne, a także pozwala dobrze poznać siebie oraz swoje otoczenie.